A főváros Simicska és vetélytársai harapófogójába került
Hiába a törvény, hiába a rapid felmondás, nem segít a másokra szabott tender sem, Simicskát egyelőre képtelenek kiszorítani a fővárosi reklámpiacról.
Hiába a törvény, hiába a rapid felmondás, nem segít a másokra szabott tender sem, Simicskát egyelőre képtelenek kiszorítani a fővárosi reklámpiacról.
A plakátháború csak első pillantásra szól a Jobbik megbüntetéséről, amiért a pártnak volt mersze Orbánt és Habonyt bűnözőként ábrázolni országszerte. A felület érdekesebb, mint a rajta megjelenő tartalom. Ha ugyanis visszalapozunk az időben a MAHIR megszerzéséig, akkor kiderül: a plakáthelyekből építette ki a Fidesz páratlan médiabirodalmát egykoron. És a G-nap után ismét a plakátok szabályozásával zárhatja le a második nagy birodalomépítést.
Simicskáék jogászai a hírek szerint már dolgoznak a feljelentés előkészítésén, miután a belső vizsgálatnál állítólag nem találtak meg egy fontos láncszemet a Fidesz 2010-es plakátkampányával kapcsolatban.
Erős ellenzéki üzenettel, de megrendelő feltüntetése nélkül jelentek meg keddre új plakátok Budapesten, a Mahir eddig Jobbik által bérelt felületein. Az ellenzéki párt és Simicska Lajos cége is tagadja, hogy ő állna a plakáttörvényt kétségkívül ötletesen meghekkelő akció mögött.
Simicska Lajos cége megdöbbentően olcsón számította meg a Fidesznek a plakáthelyeket 2010-ben. De ez még nem minden, a 24.hu birtokába jutott elszámolás szerint a későbbi kormánypárt a valós összeg egyharmadát jelentette az Állami Számvevőszék felé.
Jobbik, MSZP, plakátkampány – valószínűleg ezek lehetettek a legutóbbi NAV-os razzia hívószavai, amit csütörtökön tartottak Simicska Lajos cégénél, a Mahor Cityposter Kft.-nél.
Kínos csapdába keverte magát a Jobbik azzal, hogy titkolja az áprilisban indult kormányellenes plakátkampánya költségeit: a milliárdos költekezés vádját már akkor sem mossa le, ha az akció "csak" száznéhány millióba került. A kérdés mindenesetre jogos: miből futotta volna ekkora kampányra. A Fidesz mindenesetre megtorolja a dolgot: a Fidelitas ellenplakátjai után törvényt írt, adóellenőrzés indult az érintett cégeknél, és ÁSZ-jelentés jöhet a legkellemetlenebb pillanatban.
A Mahir Cityposternél hétfőn fegyveres pénzügyőrök jelentek meg, a cég panasszal élt a házkutatás ténye és módja ellen.
A Magyar Idők napokkal hamarabb értesült arról, hogy nyomoznak Simicska Lajos hirdetési cége ellen, mint maga a vállalkozás. Jó súgói vannak a kormánysajtónak – véli a Hír Tv.
A Magyar Idők szerint költségvetési csalás gyanúja miatt indított eljárást az adóhatóság Simicska plakátcégei ellen. Az egyik érintett cég ügyvezetője ilyenről nem tud, azt mondja, pontosan adták meg az adatokat. A NAV csak egy átfogó vizsgálat indításáról értesítette őket.
Súlyosan beavatkozna a közterületi reklámpiacba a Fidesz–KDNP egy „településkép-védelmi” kormányrendelettel a Magyar Nemzet információ szerint.
A bíróság kimondta: a főváros jogszerűtlenül mondta fel a hirdetőoszlopokról szóló szerződést a Mahirral. Kártérítésről ebben a perben nem volt szó, de Simicskáék 100 millió forintnyi kártalanításra tartanak igényt.
Az ítélet nem jogerős, de az oszlopok most már mozdíthatatlanok.
Továbbra sincs döntés a Simicska-érdekeltség Mahir Cityposter kontra főváros ügyben. Az önkormányzat a második oszlopháború-tárgyalás előtt három nappal hatalmazott meg új ügyvédet, aki ennek köszönhetően csak időhúzásra játszhatott. Budapest feje felett továbbra is százmilliós kártérítés lebeg a szerződésbontás miatt.
Több millió forintot fizet a DK, hogy a Mahir oszlopain hirdethesse Gyurcsány arcával a párt új programját. A pártelnök nem találkozott Simicskával, mint mondta, nem ő döntött a szerződésről, egyszerűen a legolcsóbb ajánlatot választották.
Ritka eset, hogy a bíróság elfogadja a gyanúsítottak panaszát a gyanúsítás ellen, de megszüntette az eljárást az ügyészség a garázdasággal vádolt két férfi ellen. Az is megállapítást nyert, hogy törvénytelenül állította elő őket a rendőrség.
A fővárosi önkormányzat lehetővé teszi a Mahir Cityposter Kft. számára, hogy elszállítsa a telephelyéről a 169 leszerelet hirdetőoszlopot, azonban a cég azt szeretné elérni, hogy a főváros saját költéségén állítsa vissza az eredeti állapotot.
Szegeden még nincs olyan előterjesztés a képviselő-testület előtt, amely a Mahir Cityposter Kft. és a város közötti szerződés felbontására irányulna. A Simicska érdekeltség 42 hirdetőoszlopa még a helyén van.
Egyelőre nem sikerült visszaszerezni a főváros által elszállíttatott, Kispesten tárolt hirdetőoszlopokat, a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft. Tarlósékhoz irányította a mahirosokat.
Miután a bíróság eltiltotta a Fővárosi Önkormányzatot a Budapesten kihelyezett Mahir-oszlopok bontásától, a Mahir elkezdte visszaállítani a hirdetőoszlopait.